W ramach obchodów 100. rocznicy plebiscytu na Górnym Śląsku i 100. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu przygotowaliśmy cykl spotkań on-line pt.: „Porozmawiajmy o historii Górnego Śląska”. Drugim naszym gościem będzie pan  Tomasz Sanecki – historyk, twórca i redaktor naczelny portalu „Mój Historyczny Blog”, autor opracowań dotyczących historii XX wieku. W swoim wystąpieniu opowie o 1 Pułku Strzelców Bytomskich w latach 1919-1922. W trakcie prelekcji przedstawi historię powstania 1 Pułku Strzelców Bytomskich oraz jego skład osobowy i reakcję na wydarzenia mające miejsce na Górnym Śląsku. Omówi szlak bojowy jednostki w latach 1919-1922 i zwróci również naszą uwagę na znaczenie Górnoślązaków w wojsku polskim w okresie walki o niepodległość w latach 1919-1922.

Zapraszamy do wysłuchania prelekcji o ważnych wydarzeniach z historii Górnego Śląska.