Za nami kolejne warsztaty zrealizowane w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ. Tym razem spotkaliśmy się, aby zobaczyć, jak robi się lizaki. Kto z nas nie uwielbia tych słodyczy.

15 lipca gościliśmy w bibliotece bardzo sympatyczne panie, które z zawodu są cukiernikami i na co dzień zajmują się wytwarzaniem cukierków, lizaków. Dzieci, które tego dnia odwiedziły bibliotekę zobaczyły, jak przygotowuje się karmelkową masę, jak się ją barwi i studzi. Mało kto wiedział, że do zrobienia lizaków potrzeba naprawdę sporo… siły! Po obejrzeniu pokazu każde dziecko mogło spróbować słodkich cukierków i wykonać własnego tęczowego lizaka w wybranym przez siebie kształcie. Powstały kwiaty, serca, ślimaki, a nawet łabędzie. I wszystkie na pewno były tak samo smaczne.

• IMG_1528
  • IMG_1532
  • IMG_1535
  • IMG_1536
  • IMG_1540
  • IMG_1543
  • IMG_1546
  • IMG_1551
  • IMG_1553
  • IMG_1555
  • IMG_1559
  • IMG_1562
  • IMG_1568
  • IMG_1571
  • IMG_1575
  • IMG_1578
  • IMG_1580
  • IMG_1582
  • IMG_1583

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.