Lato w pełni, a za nami kolejne spotkanie zrealizowane w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ. Tym razem gościliśmy u nas Pana Macieja z firmy ModraSova, który poprowadził warsztat malowania kubków z ceramiki. W tym międzypokoleniowym warsztacie swoich sił w zdobieniu ceramiki próbowali dorośli i dzieci. Niektórzy przyszli z gotowym pomysłem w głowie, który z zapałem przelewali na ceramiczny kubek. Inni tworzyli „na gorąco”, na miejscu wymyślając kolejne elementy dekoracyjne i eksperymentując z kolorami.

Praca przy dekorowaniu ceramicznych kubków okazała się nie łatwym wyzwaniem, mimo to wszyscy dobrze się bawili. Powstało mnóstwo wyjątkowych kubków, które po wypaleniu w piekarniku, będą służyć przez długie lata ich twórcom. Tak więc dziękujemy za udział w warsztatach i życzymy wszystkim dobrej kawy i smacznej herbaty.

• kubki_00
  • kubki_39
  • kubki_40
  • kubki_41

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.