W czasie wakacji zaproponowaliśmy dzieciom zabawę „Losujemy, malujemy, budujemy. Odsłona II. Lato i wakacje” (I Odsłona to udana, również pełna oryginalnych pomysłów zabawa zorganizowana w czasie ferii, dotycząca oczywiście zimy). Każdy zainteresowany mógł odwiedzić Wypożyczalnię Literatury dla Dzieci i Młodzieży, wylosować karteczkę z hasłem, a następnie wykonać w domu dowolną techniką pracę artystyczną. Hasła inspirowane były motywami lata i wakacji w literaturze dziecięcej i popularnonaukowej. Młodzi twórcy popisali się wyjątkową wyobraźnią i kreatywnością, na ich pracach możemy podziwiać to co najbardziej kojarzy nam się z latem i podróżami: morze, plażę, muszelki, góry, las, morskie zwierzęta i rośliny, płetwonurków, piramidy egipskie, ale też słomkowy kapelusz i rożki z lodami.

W zabawie wzięli udział nie tylko nasi najmłodsi czytelnicy, ale także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 16, Przedszkola Miejskiego nr 20 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu. Otrzymaliśmy dużo pięknych, pomysłowych prac, wykonanych różnymi ciekawymi technikami.

Z przyjemnością prezentujemy je w naszej galerii. Poza galerią on-line niektóre z prac można również podziwiać w Galerii Rotunda w budynku biblioteki.

Dziękujemy młodym artystom, ich rodzicom i nauczycielom za pomysłowość, kreatywność i za zaangażowanie.

Zapraszamy do Galerii.

• Ania_Michalina_Iga_Filip