W piątek 10 września 2021 r. odbył się wernisaż prac malarskich słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystawa „Industrialne inspiracje” nawiązuje do Industriady - święta Szlaku Zabytków Techniki. Obrazy prezentowane  na wystawie zostały wykonane w różnych technikach malarskich. Tematem przewodnim był pejzaż przemysłowy Górnego Śląska. Święto Szlaku Zabytków Techniki na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego. Industriada to wydarzenie, które już od 12 lat łączy mieszkańców, doceniających przemysłowy charakter naszego regionu. Tegoroczna edycja odbyła się 11 września. Udział słuchaczy  UTW w powyższym przedsięwzięciu pozwolił  im na realizację swoich ukrytych marzeń, dzielenie się swoim talentem z innymi. Artyści pracowali z ogromną pasją i zamiłowaniem pod kierunkiem równie zakochanej w sztuce malarskiej Pani Marty Hawlickiej - znanej artystki i pedagog. Wystawę podziwiać można w galerii Rotunda do końca września br.

W wystawie udział biorą:

Zofia Golder, Eliza Bezner, Urszula Komar, Krystyna Oborska- Kominek, Jadwiga Gola, Barbara Marcinkowska- Psik, Maria Maksalon, Teresa Holewa, Maria Mzyk, Katarzyna Bukowska- Korzus, Janina Niedzielska, Sławka Grzywna.

Zapraszamy do Galerii.

• IMG_1972