W piątek 10 września 2021 r. odbył się wernisaż prac malarskich słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystawa „Industrialne inspiracje” nawiązuje do Industriady - święta Szlaku Zabytków Techniki. Obrazy prezentowane  na wystawie zostały wykonane w różnych technikach malarskich. Tematem przewodnim był pejzaż przemysłowy Górnego Śląska. Święto Szlaku Zabytków Techniki na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego. Industriada to wydarzenie, które już od 12 lat łączy mieszkańców, doceniających przemysłowy charakter naszego regionu. Tegoroczna edycja odbyła się 11 września. Udział słuchaczy  UTW w powyższym przedsięwzięciu pozwolił  im na realizację swoich ukrytych marzeń, dzielenie się swoim talentem z innymi. Artyści pracowali z ogromną pasją i zamiłowaniem pod kierunkiem równie zakochanej w sztuce malarskiej Pani Marty Hawlickiej - znanej artystki i pedagog. Wystawę podziwiać można w galerii Rotunda do końca września br.

W wystawie udział biorą:

 

Zofia Golder, Eliza Bezner, Urszula Komar, Krystyna Oborska- Kominek, Jadwiga Gola, Barbara Marcinkowska- Psik, Maria Maksalon, Teresa Holewa, Maria Mzyk, Katarzyna Bukowska- Korzus, Janina Niedzielska, Sławka Grzywna.

Zapraszamy do Galerii.

  • IMG_1972
  • IMG_1982
  • IMG_1983
  • IMG_1984
  • IMG_1990
  • IMG_1996
  • IMG_2012
  • IMG_2042

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież