Z wielką przyjemnością informujemy, że zostaliśmy partnerem pierwszego Bytomskiego Festiwalu Literackiego dla Dzieci  i Młodzieży „BECEK CZYTA”. Organizatorem festiwalu jest Bytomskie Centrum Kultury, wydarzenie odbędzie się w dniach 14 do 17 października 2021 r. Podczas 4 festiwalowych dni zapraszamy na spotkania autorskie i warsztaty z najlepszymi polskimi pisarzami m.in.: Michałem Rusinkiem, Przemysławem Staroniem, Rafałem Witkiem, Bogusiem Janiszewskim, Dominiką Czerniak - Chojnacką, Wojciechem Mikołuszko, Cezarym Harasimowiczem, a także bohaterami książek m.in. Stasiem i Jadzią Pętelką, Kicią Kocią, psem Dżokiem, #Superherosami z piłkarskich boisk. W trakcie festiwalu odbędą się warsztaty edukacyjne dla rodziców oraz przyszłych rodziców (m.in. czytelnictwo prenatalne - „Czytamy do brzuszka”), spotkania z ilustratorami oraz wystawy: „BAJTLE” Arkadiusza Goli oraz „LAS WITA WAS”.

15.10 br. (piątek)

FESTIWAL W BIBLIOTECE DLA CAŁYCH RODZIN

Godz. 16:45 - Otwarcie wystawy „Las wita was” w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Bytomiu, na której zobaczymy prace dzieci z całego świata, a jej bohaterem będzie zieleń otaczających ich  lasów oraz  KOGO i CO można w nich spotkać.

Wystawa wypożyczona
z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Na wystawę zapraszamy małych i dużych w każdym wieku.

Godz. 17:15 - Warsztat online z Tomaszem Samojlikiem. Inspirujące i kreatywne spotkanie z doktorem habilitowanym nauk biologicznych i specjalistą w dziedzinie historii przyrodniczej, który pisze książki, rysuje i tworzy komiksy, doskonale łącząc fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej, a co najważniejsze pisze i mówi w języku zrozumiałym dla młodych odbiorców. Podczas spotkania na bazie swoich książek i komiksów (m.in.: seria książek o żubrze Pompiku, komiksy „Ryjówka przeznaczenia” i „Umarły Las”, picturebooki „O rety! Przyroda” i „O rety! Przyroda świata” oraz książka harmonijkowa „Pikotek chce być odkryty”, "Ambaras" i "Tarmosia" oraz komiksów przyrodniczych stworzonych z Adamem Wajrakiem pt. "Umarły Las", Nieumarły Las" i "Zew padliny") opowie o fascynującym świecie przyrody i swoich doświadczeniach z adaptacją jego książek i komiksów na inne media, np. gry planszowe, słuchowiska czy filmy animowane. Podczas części warsztatowej uczestnicy dowiedzą się, jak proste może być rysowanie bohaterów książek i komiksów autora.

Wydarzenie będzie transmitowane online w czasie rzeczywistym na profilu Facebooka BECEK Bytomskie Centrum Kultury. Czas trwania 60 minut.  (Wiek +6).

Cały program festiwalu znajdą Państwo tutaj: