Zapraszamy do obejrzenia wystaw znajdujących się na I i II piętrze biblioteki w gmachu głównym. Przygotowane ekspozycję to kolekcja rękodzieła oraz wystawa fotografii.

„Pasje rodziny Mazurkiewiczów” z cyklu „Kolekcjonerzy i hobbyści”. Piętro I.

Serdecznie zapraszamy wszystkich odwiedzających bibliotekę do obejrzenia wystawy „Pasje rodziny Mazurkiewiczów” z cyklu „Kolekcjonerzy i hobbyści”. W tej utalentowanej rodzinie prawie wszyscy są uzdolnieni artystycznie. Mama Urszula, ojciec Grzegorz oraz córki Patrycja i Sylwia od lat tworzą przepiękne przedmioty. Na wystawie podziwiać można makramy, łapacze snów, serwety i obrusy szydełkowe, ozdoby świąteczne sporządzane metodą haftu temari w wykonaniu Pani Urszuli, przedmioty użytku codziennego oraz ozdoby wykonane przez Pana Grzegorza na tokarce uniwersalnej w mosiądzu i drewnie (m. in. świeczniki, dziadki do orzechów, lampki górnicze) oraz na ploterze frezującym (obraz „Ostatnia wieczerza Pańska”).

Patrycja i Sylwia prace swoje wykonują metodą explodin box, decoupage, za pomocą satynowej wstążki czy filcu i włóczki. Tu  zobaczyć możemy przepiękne anioły, albumy na zdjęcia, kartki urodzinowe, zakładki do książek i wiele innych przedmiotów. Patrycja realizuje się również jako malarka.

Zapraszamy do holu budynku głównego MBP na I piętrze  w dniach od 6 do 25 października.

Projekt jest imprezą  cykliczną, odbywająca się  raz do roku w formie wystawy. Tym razem prace swoje zaprezentuje rodzina Mazurkiewiczów. Wszyscy członkowie tej rodziny mama, ojciec, dwie siostry i brat rozwijają swoje pasje artystyczne. Spod ich rąk wychodzą przepiękne rzeczy, które potem stają się ozdobą wnętrz.

Wystawa fotografii pt. „ŚLĄSK NOCĄ” piętro II

Zapraszamy na wystawę prac naszego Czytelnika pana Tomasza Kopca, autora zdjęć, w których widać autentyczne piękno i pasję. Wystawa fotografii pt. „ŚLĄSK NOCĄ” zapoczątkuje cykl, który będzie przedstawiał pasje naszych czytelników, wśród których znajdują się osoby posiadające różne talenty, zdolności i pasje, warte pokazania.

Wystawy są dostępne w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy.