15 października Miejską Bibliotekę Publiczną w Bytomiu odwiedzi Grzegorz Kasdepke, autor bardzo poczytnych książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Partnerstwo dla książki. Pisarz jest laureatem wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2002 roku za „Kacperiadę. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” otrzymał literacką nagroda im. Kornela Makuszyńskiego oraz wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku. Książka „Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” w 2003 roku otrzymała Nagrodę Edukacja XXI. Trzy lata później książka „Niesforny alfabet” została Najlepszą Książką Roku w kategorii literatura dla dzieci plebiscytu Wirtualnej Polski. W 2012 roku książka „Detektyw Pozytywka” otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABCXXI na najważniejszą książkę 10-lecia kampanii Cała Polska czyta dzieciom. To tylko niektóre z wyróżnień. W 2019 roku Grzegorz Kasdepke dołączył do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.