Z okazji Roku Stanisława Lema od 11 października Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży zaprasza dzieci do zabawy „Losujemy, malujemy, budujemy. KOSMOS I KOSMICZNE HISTORIE”. Zabawa jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, inspirowana twórczością Stanisława Lema i literaturą popularnonaukową. Tematem będzie KOSMOS oraz zagadnienia z nim związane. Więcej wydarzeń z okazji Roku Stanisława Lema już wkrótce.

Aby wziąć udział w zabawie należy:

- Przyjść do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.

- Wylosować karteczkę z tematem pracy.

- Wykonać w domu pracę artystyczną ilustrującą wylosowane hasło (technika dowolna: kredki, farby, kolaż, wyklejanka, budowla z klocków lego, itp.).

- Zrobić zdjęcie swojej pracy i przesłać je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przynieść pracę do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.

Zabawa potrwa do 12 listopada. Wszystkie nadesłane oraz dostarczone do Wypożyczalni prace można będzie podziwiać w wirtualnej galerii, dostępnej na stronie internetowej biblioteki. Prace dostarczone do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży ponadto można będzie oglądać na wystawie w Galerii Rotunda.
Zapraszamy.