20 października naszą bibliotekę odwiedzi Ewa Chotomska. Pani Ewa jest scenarzystką, pisarką, prezenterką. Współtworzyła kultowy program Tik-Tak, w którym wcielała się w postać legendarnej Ciotki Klotki. Jest również pomysłodawczynią zespołu Fasolki, który istnieje już ponad 30 lat oraz autorką książek dla dzieci: Zając Poziomka, Kuchenny Alfabet w Zagadkach, Pamiętnik Felka Parerasa. Piosenki autorstwa pani Ewy, które wylansował dziecięcy zespół Fasolki m. in. Szczotka, pasta, kubek..., Ale leń, Pogoda na uśmiech, Kropelka złotych marzeń stawały się od razu przebojami.

 

W 2019 r. otrzymała Order Uśmiechu. Jest córką znanej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież