Game On3 minTrwa Rok Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy science-fiction, futurologa i filozofa. Wydarzenia zwieńczone hasłem "Widziałem przyszłość" mają upamiętnić dorobek pisarza. Z tej okazji MBP Bytom przygotowała: zabawy, wystawy, konkursy i spotkania nawiązujące do tematyki twórczości autora. W wydarzeniach będą mogły brać udział dzieci, młodzież a także dorośli.

Zapraszamy!

Zabawa „Losujemy, malujemy, budujemy. KOSMOS I KOSMICZNE HISTORIE” - realizowana w ramach projektu Lem 2021. Widziałem przyszłość

Zabawa skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, inspirowana twórczością Stanisława Lema oraz literaturą popularnonaukową dotyczącą kosmosu, astronomii, robotyki.

 

Aby wziąć udział w zabawie należy:

  1. Przyjść do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.
  2. Wylosować karteczkę z tematem pracy.
  3. Wykonać w domu pracę plastyczną ilustrującą wylosowane hasło (technika dowolna: kredki, farby, budowla z klocków lego, itp.).
  4. Zrobić zdjęcie swojej pracy i przesłać je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przynieść pracę do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.

Zwieńczeniem zabawy będzie wirtualna wystawa przygotowana na stronie biblioteki oraz wystawa prac w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. 

Prace można nadsyłać do 12 listopada.

Wystawa „KOSMOS I KOSMICZNE HISTORIE”
Od 22 listopada na stronie internetowej biblioteki będzie udostępniona wirtualna galeria prac nadesłanych w ramach zabawy „Losujemy, malujemy, budujemy. KOSMOS I KOSMICZNE HISTORIE”.
Prace, które zostaną bezpośrednio dostarczone do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży zostaną ponadto wystawione w Galerii Rotunda.

QUIZ tematyczny z wiedzy o życiu osobistym i twórczości Stanisława Lema
Lem 2021 „Widziałem przyszłość”. W ramach projektu „Lem 2021. Widziałem przyszłość” zostanie przygotowany i udostępniony na stronie internetowej biblioteki oraz na Facebooku dwuczęściowy quiz sprawdzający wiedzę czytelników na temat twórczości Stanisława Lema.

Kącik Artystyczny KreaTYwnia - spotkanie KreaTYwni dedykowane twórczości Stanisława Lema
19.11 - godz. 10.30
W listopadzie odbędzie się specjalne spotkanie KreaTYwni dedykowane twórczości Stanisława Lema. Dzieci zapoznają się z techniką o nazwie iris folding i wykonają prace nawiązujące tematycznie do kosmosu i podróży kosmicznych.
W warsztatach wezmą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu.

Spotkanie z Wysoka PION-tka - Klub Gier Planszowych- "Kosmos na planszy"
Otwarte spotkanie Klubu Gier Planszowych. W spotkaniach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani grami, młodzież, dorośli, którzy chcą ciekawie spędzić czas wolny. Gwarantujemy świetną zabawę i zdrową rywalizację. Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 10 roku życia

Na spotkaniu poznamy gry planszowe o tematyce kosmicznej oraz sf.

Wystawa książek „100 książek na setne urodziny”
Ekspozycja zbiorów bibliotecznych popularnonaukowych i beletrystycznych nawiązujących do fantastyki naukowej.