19 listopada działający przy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży Kącik Artystyczny KreaTYwnia zaprosił uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu na specjalne spotkanie dedykowane twórczości Stanisława Lema.

Dzieci zapoznały się z techniką o nazwie iris folding i wykonały prace nawiązujące tematycznie do kosmosu i podroży kosmicznych.

Iris folding to sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys - kształt przypominający przysłonę fotograficzną. Technika ta, z pozoru trudna, w rzeczywistości jest prosta w wykonaniu, a efekty jakie można osiągnąć bywają zaskakujące i niepowtarzalne. Do wykonania prac potrzebne były: tekturowe kartki, szablony danego wzoru, paski kolorowego papieru, klej, taśma klejąca i kredki. Uczestnicy warsztatów spisali się świetnie, powstały prace przedstawiające kosmiczne statki, roboty (w nawiązaniu do „Bajek robotów” Stanisława Lema), ale i ufoludki, gwiazdy i planety.

  

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież