MBP w Bytomiu organizuje w tym roku, w gmachu głównym, świąteczną zbiórkę darów dla schroniska w Bytomiu. Okres zimowy jest dla podopiecznych schroniska bardziej wymagający niż inne pory roku. Zbiórka koców, ręczników, pościeli, a także karmy jest dla zwierzaków bardzo pomocna. Dlatego Miejska Bibliotek Publiczna w Bytomiu wraz ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu wspólnie z organizują akcję „Prezent dla zwierzaka”.

Zbiórka potrwa od 1 do 23 grudnia br. Dary prosimy przynosić do gmachu głównego biblioteki, pokój 201, a po godzinie 16.00 na portiernię przy wejściu głównym. Mamy nadzieję, że świąteczny czas sprawi, że z chęcią przyłączycie się do wspólnej akcji pomocowej dla naszych braci mniejszych.

Najpotrzebniejsze dary:

– karma dla psów sucha oraz mokra w puszkach

– karma dla kotów sucha oraz mokra w puszkach

– karma dla kociąt i szczeniąt

– preparaty witaminowe

– środki do dezynfekcji (np. domestos)

– płyny do naczyń, płyny uniwersalne, płyny do szyb

– worki na śmieci

– jednorazowe rękawiczki rozm. M, XL

– koce, ręczniki, poszewki na pościel

– żwirek dla kotów – bentonitowy, zwykły, bezzapachowy.

– smycze parciane (ok. 1,5 m), obroże zwykłe, regulowane

Prosimy o nie przynoszenie kołder, poduszek, materacy i innych rzeczy z wsadem, ubrań, śpiworów oraz pluszowych zabawek. Nie przyjmujemy makaronów, kasz i ryżu – nie gotujemy.

Sugerujemy także, by nie wybierać najgorszej jakości karm marketowych. Dziękujemy!

Zbiórka rzeczy dla schroniska prowadzona jest przez cały rok. Jej organizatorem głównym jest Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu a więcej informacji można znaleźć tutaj: