Choć śniegu za oknami nadal nie widać, już za kilka dni Wigilia Bożego Narodzenia. Siądziemy z najbliższą rodziną przy stole i będziemy dzielić się opłatkiem i życzeniami. Życzeniami dzielimy się chętnie także z osobami, z którymi nie spędzamy świąt, choć tradycja wysyłania kartek świątecznych powoli zanika. Wypierają ją szybkie i mniej kłopotliwe e-maile i SMS-y. Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży próbuje podtrzymywać świąteczną sztukę epistolografii i zachęca dzieci nie tylko do pisania własnych życzeń, ale i samodzielnego wykonywania kartek świątecznych. W miniony piątek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu wzięły udział w warsztatach tworzenia trójwymiarowych kartek bożonarodzeniowych.

Zadanie wbrew pozorom nie było trudne. Wystarczyło wybrać kolor makiety kartki świątecznej, dobrać odpowiednie obrazki bożonarodzeniowe, a potem kolorować i wyklejać. Efektem końcowym spotkania były jedyne w swoim rodzaju barwne kartki, które z pewnością jeszcze przed świętami dotrą do swoich adresatów. Osoby obdarowane będą mogły być pewne, że w ich ręce trafiły niepowtarzalne, wyjątkowe prezenty.

  • IMG_3249
  • IMG_3250
  • IMG_3253
  • IMG_3266
 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież