Grudzień jako ostatni miesiąc w roku niesie ze sobą zgiełk świątecznych przygotowań, nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy, ale równocześnie to czas podsumowań. Grudzień to również miesiąc  publikacji  Biuletynu Bibliotecznego „Expressem o książce”, będącego zbiorem różnych wydarzeń ze świata kultury. Tradycyjnie już dedykowany jest przede wszystkim książce i bibliotekom, ale również wydarzeniom ze świata szeroko pojętej kultury. Na łamach Biuletynu, w poszczególnych rozdziałach starałam się zamieścić wyselekcjonowane, różne ciekawe informacje, które moim zdaniem są warte zauważenia i mam nadzieję wykorzystania ich w naszej codziennej, bibliotekarskiej pracy, ale również, które zainteresują pasjonatów książki i czytania, a w ogólności uczestników wydarzeń ze świata kultury. Tym razem do stałych rubryk Biuletynu dodałam do rozdziału Z księgarskich półek Bytomskie echa w książkach  (bytomianie, którzy wydali w tym roku książki lub nasze miasto stało się bohaterem książki),Ciekawsze wydarzenia z okazji Roku Lema, Różewicza, Baczyńskiego i  Norwida oraz Teorie spiskowe w literaturze (bo gdzież ich nie brakuje!).

Zapraszam do lektury

Karina Maczuga