Jak co roku Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży zorganizowała pod wspólnym tytułem W czasie zimy dzieci się nudzą zajęcia dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście. W tym roku bawiliśmy się przypominając sobie klasyczne baśnie Hansa Christiana Andersena, Wilhelma i Jakuba Grimm, Charlesa Perraulta oraz popularne książki dla dzieci, takie jak Charlie i fabryka czekolady Roalda Dahla, Kubuś Puchatek A. A. Milne, Pszczółka Maja Waldemara Bonselsa.

 

W pierwszym tygodniu ferii można było zagrać w wielkoformatową grę planszową i przy okazji dobrej zabawy sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości popularnych bajek. Niektóre zagadki ukryte na planszy nie należały do najprostszych, o czym mogli przekonać się między innymi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu. Dzieci, które wzięły udział w Biblioferiadzie zorganizowanej przez bytomską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach zagrały z nami w planszówkę opartą na książce Roalda Dahla Charlie i fabryka czekolady. W trakcie zabawy dowiedziały się, jak powstaje czekolada, gdzie można zobaczyć czekoladową rzeźbę przedstawiającą Adama Małysza, ile metrów miał najdłuższy pociąg wykonany z czekolady, czy też jakie wymiary miała największa na świecie tabliczka czekolady. A to tylko niektóre z wielu ciekawostek ukrytych na planszowych polach.

W drugim tygodniu ferii przyszedł czas na sprawdzian zdolności twórczych. Dzieci, które wzięły udział w warsztatach poznały lub przypomniały sobie baśń o Królowej Śniegu Hansa Christiana Andersena i na podstawie wysłuchanej historii pracując w kilkuosobowych grupach stworzyły duże prace plastyczne przedstawiające zimową krainę, do której trafiła Gerda, żeby ratować Kaja, portret Królowej Śniegu oraz pałac z lodu, które można podziwiać w Galerii Rotunda.

Podjętymi działaniami udowodniliśmy, że w czasie zimy dzieci wcale nie muszą się nudzić. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

:

  • IMG-20220216-WA00029669
  • IMG-20220225-WA00029666
  • IMG-20220225-WA00049664
  • IMG_3476
  • IMG_3545
  • IMG_3553

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież