21 marca z okazji Światowego Dnia Poezji gościliśmy w naszej bibliotece poetkę Patrycję Zuber- autorkę tomiku wierszy pt. „Między gwiazdami” oraz jej przyjaciół również poetów - panią Monikę Sobotę oraz pana Jarosława Wichra - autora słów piosenek. Był to piękny, poetycki wieczór, na którym szczególnie główna bohaterka wieczoru pani Patrycja opowiadała o swojej twórczości, o drodze jaką pokonała „zmierzając do gwiazd”, mówiła zajmująco, wręcz anegdotycznie o swoich pasjach i zainteresowaniach. 

Zaproszeni przyjaciele pani Patrycji- pani Monika i pan Jarosław również ciekawie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące ich zainteresowań literackich i ich twórczości. Na zakończenie wszyscy poeci czytali swoje wiersze. Należy podkreślić również wspaniałą inicjatywę z jaką wyszła pani Patrycja, przekazując pieniądze ze sprzedanych swoich tomików wierszy na szczytny cel jakim jest pomoc Ukrainie. W trakcie spotkania można było nabyć książkę, pieniądze z jej sprzedaży trafią na lekarstwa i środki opatrunkowe dla walczącej Ukrainy. Nie zawiedli uczestnicy spotkania, którzy z wielką hojnością dołożyli swoje „cegiełki” na ten cel. Był to niezapomniany wieczór, a na zakończenie w interpretacji pani Patrycji został przeczytany wiersz pt. „Wieczór autorski” ulubionej poetki Wisławy Szymborskiej.

  • IMG
  • IMG_3687
  • IMG_3689
  • IMG_3693
  • IMG_3699
  • IMG_3701
  • IMG_3714
  • IMG_3741

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież