29 kwietnia gościliśmy już po raz drugi w naszej bibliotece autorkę poczytnych powieści panią Justynę Wydrę wraz z dziennikarką TV Imperium z Gliwic panią Agnieszką Baron-Twarkowską.
Pani Justyna w trakcie spotkania ciekawie z dużym poczuciem humoru opowiadała o sobie, swojej twórczości, jak przygotowuje się do pisania, skąd czerpie tematy do swoich książek i że od lat niezmiennie jej ulubioną pisarką jest Olga Tokarczuk.
Uwielbia góry, na co dzień pracuje w wydawnictwie jako copywriter. Z wykształcenia jest entomologiem z duszą humanistki, kochająca książki, film i muzykę.
Jest autorką świetnie przyjętych przez czytelników powieści „Esesman i Żydówka”, „Ponieważ wróciłam”, Zaniemówienie”, „Warkoczyk” oraz niedawno wydanej „Ja matką? Ratunku!”

 

Właśnie tej ostatniej powieści poświęcona była większa część spotkania. Autorka z dużą dawką humoru, ale i zrozumienia opisuje historię pary beztroskich trzydziestolatków, którzy nagle muszą dojrzeć do roli matki i ojca. To również rodzaj pamiętnika kobiety ciężarnej, w którym opisuje blaski i cienie macierzyństwa. Pani Justyna opowiedziała nam jaka jest geneza powstania tej powieści, po prostu spotkała znajomą, która w niebanalny, zabawny sposób będąc w ciąży opowiedziała o swoich doświadczeniach, przeżyciach i spostrzeżeniach na temat stereotypów jak odbierana jest kobieta w tym stanie. W rezultacie autorka stwierdziła, że ma gotowy temat, tylko przelać go na papier. To też jedna z odpowiedzi na zadawane pytania skąd czerpie pomysły na pisanie: po prostu z życia, ale również z historii. Spotkanie upłynęło w cieplej, sympatycznej, iskrzącej humorem atmosferze dzięki wspaniałemu „duetowi” autorce i prowadzącej dziennikarce, ale również publiczności, która przygotowała dla naszego gościa wiele pytań.

spo 2

spo 3

spo 4

spo 5

spo 6

Powieści autorki dostępne są w Wypożyczalni Beletrystycznej.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież