wystawa minOd 9.05 do 20.05. 2022 zapraszamy do obejrzenia wystawy prac pana Janusza Latochy „Ziemia Przemyska – wspomnienia”. Wydarzenie przygotowane we współpracy z Bytomskim Centrum Wsparcia Schroniskiem dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi w Bytomiu.

MBP gmach główny I piętro
Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3
wstęp wolny

„Artysta – amator, 53 letni mieszkaniec Schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi w Bytomiu, przy placu Szpitalnym 1. W kryzysie bezdomności od 2020 roku. Jego kręte drogi do Schroniska naznaczone zostały bolesnymi doświadczeniami i stratą tego, co najcenniejsze. Zdrowia, rodziny i poczucia bezpieczeństwa.

 

Z wykształcenia – technik urządzeń sanitarnych.

To co dla wielu z nas stałoby się barierą w wyrażaniu siebie i swoich emocji, pana Janusza inspiruje i motywuje rozwijania swej wrażliwości. Wrażliwości o znamionach niebywałej autentyczności. Pasja mieszkańca bytomskiego Schroniska stała się sposobem na to, by z podniesioną głową, mimo poniesionych strat, patrzeć przed siebie. I to z niezwykłą subtelnością, która stwarza siłę, by odnaleźć się w tak specyficznych okolicznościach, w kryzysie bezdomności. Swej pasji pan Latocha poświęca czas, który w Schronisku płynie w innym rytmie i innymi torami, niż poza jego murami.

W pracach pana Janusza znajdziemy wspomnienia. Obrazy z przeszłości, bliskie sercu, aktualne mimo że odległe, ponieważ odnajduje w nich element siebie. Ziemia Przemyska widziana oczami autora, który z potrzeby ekspresji swych tęsknot, po prostu zaczął szkicować.

W każdym szkicu, rysunku – jest autentyczny. Talent nieoszlifowany, dlatego tak cenny i wzruszająco prawdziwy. Prace pana Janusza to prawda o nim, o jego spojrzeniu na to, co nam umyka. Prawdę tą upiększa z każdym pociągnięciem pędzla lub kredki i ołówka.”

edycja 20.05.2022 r. dodano zdjęcia:

  • latocha1
  • latocha2
  • latocha3
  • latocha4
  • latocha5
  • latocha6
  • latocha7
 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież