Wszystkich fanów komiksów i gier planszowych serdecznie zapraszamy w dniach 10 i 11 czerwca do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu przy placu Jana III Sobieskiego 3, gdzie odbędzie się Festiwal Komiksów i Gier Planszowych KWK „Kopalnia Wspaniałych Komiksów”. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Wojtek WU Zieliński, filozof, twórca multimedialny, konserwator dzieł sztuki, nauczyciel i członek ZPAP.
Festiwal rozpocznie się 10 czerwca o godz. 18.00 otwarciem wystawy prac Wojtka WU Zielińskiego pt. „Kochani, machnąłem w międzyczasie …”.

W drugim dniu Festiwalu, 11 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00 zaproponujemy miłośnikom komiksu spotkania z wystawcami, panele dyskusyjne oraz warsztaty rysunkowe.

 

 

 

W tym dniu będzie istniała możliwość zakupu komiksów bezpośrednio od wydawców. Swój udział w Festiwalu zgłosili Wojtek Rysuje, Galeria Czorno Izba, Bartłomiej Sztobryn i Wydawnictwo K2A, Inicjatywa Wydawnicza Celuloza, Wydawnictwo TIMOF, Tomasz Kontny, Bartłomiej Rabij, Portal Games, Wydawnictwo SŁOWOOBRAZ, Ottoich, Tomxyz

Wysoka PIONtka, Wydawnictwo GRANDA, Marcin Miedziński, Rafał Tomczak, Joanna Wardzyńska, Natalia Cholewczuk.

Organizatorami Festiwalu Komiksów i Gier Planszowych KWK „Kopalnia Wspaniałych Komiksów” są Galeria sztuki Czorno Izba z Gliwic, Lokal w Bytomiu organizacja non profit oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu.

 

Patronaty honorowe nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Bytomia Mariusz Wołosz oraz Polska Fundacja Fantastyki Naukowej.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawuje Życie Bytomskie.

 

 Regulamin Festiwalu

 

Zapraszamy do Gmachu głównego oraz Rotundy Biblioteki.

Wstęp wolny.

 

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram Festiwalu Komiksów i Gier Planszowych „Kopalnia Wspaniałych Pomysłów”

10.06.2022

18.00 – otwarcie wystawy prac Wojtka WU Zielińskiego pt. „Kochani, machnąłem w międzyczasie…”

11.06.2022

10.00 – otwarcie Festiwalu dla wystawców

11.00 – 12.00 warsztaty rysunkowe „Moja wolność” organizowane przez galerię „Czorno Izba” przy wsparciu fundacji „Po prostu da się”

12.00 – 13.00 spotkanie autorskie z Tomxyz, prowadzi Wojtek WU Zieliński

13.00 – 13.30/14.00 prelekcja „Miasto w komiksie – bohater drugiego planu” – dr Matylda Sęk-Iwanek

13.45 – 15.00 panel dyskusyjny „Blaski i cienie polskiego komiksu niezależnego, rozmawiają: Wacław Forajter, Tomasz Kontny, Tomasz Nguyen, dr Matylda Sęk-Iwanek i Wojtek WU Zieliński

15.00 -16.00 spotkanie autorskie z Ottoichem, prowadzi Tomasz Nguyen

16.30 – wręczenie statuetki Bytomskiego Dymka, nagrody publiczności festiwalu KWK dla komiksu niezależnego

18.00 Zakończenie Festiwalu

 

Wojtek WU Zieliński, ur. 1986, filozof, twórca multimedialny, konserwator dzieł sztuki, nauczyciel i członek ZPAP. Narysował m. in. „Pipera”, „Pasję”, oraz „24”; współpracował z wieloma scenarzystami, m. in. Elą Łapczyńską, Pawłem Kicmanem, Kubą Ryszkiewiczem i Kamilem Drążkiewiczem.

Brał udział w wystawach zbiorowych indywidualnych na terenie całej Polski. Oprócz tego prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, współprowadzi Galerię Czorno Izba w Gliwicach.

 

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież