Miło nam poinformować, że czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego nadal będą mieć bezpłatny dostęp do e-booków w serwisie Legimi. Po zakończeniu zadania „Książki online dla każdego”, finansowanego w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021, postanowiliśmy przystąpić do konsorcjum bibliotek publicznych województwa śląskiego. Teraz zaoferujemy dostęp w ramach Legimi do bogatego wyboru beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów) w formie e-booków oraz audiobooków poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych, w tym na czytnikach PocketBook, InkBook, Onyx i Kindle (długo wyczekiwana opcja). Co zrobić, aby otrzymać kod umożliwiający nieodpłatny i całodobowy dostęp do oferowanych wydawnictw?

Trzeba wykonać następujące kroki:

- pobierz kod w bibliotece lub mailowo, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być zarejestrowanym czytelnikiem, bez obciążeń na bibliotecznym koncie)

- wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/

- wprowadź otrzymany kod

- załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz

- czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

UWAGA! WPROWADZAMY ZMIANĘ! Kod należy aktywować najpóźniej do 20. dnia miesiąca, w którym został pobrany. Jeżeli czytelnik pobierze kod na początku miesiąca, ale go nie aktywuje, to 21. dnia miesiąca kod będzie przesłany innemu chętnemu czytelnikowi. NIE CHCEMY MARNOWAĆ KODÓW!!!

Przypominamy, że kończy się projekt "Książki online dla każdego", finansowany w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021 i dlatego jeszcze tylko w lipcu wydajemy kody do Ebookpoint BIBLIO, a kody do serwisu IBUK Libra też będą aktywne tylko do końca lipca. Natomiast nadal można korzystać z kodów do serwisu EmpikGo, z projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. ZAPRASZAMY!!!