wirtualna m2W piątek 24 czerwca bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu uczestniczące w warsztatach „Inspirująca wirtualna rzeczywistość w bibliotece” miały okazję osobiście przenieść się w VR. Wszystko to za sprawą Karola Baranowskiego bibliotekarza w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie oraz Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, członka i ambasadora Sieci Labib. Nasz gość specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu oraz przeprowadzaniu gier miejskich.

Zajmuje się również nowymi technologiami takimi jak: nowe media, obróbka grafiki, obróbka video. Jego wielką pasją jest Wirtualna i Rozszerzona Rzeczywistość. I to właśnie temu zagadnieniu poświęcone było spotkanie. Podczas zajęć poznałyśmy historię wirtualnej rzeczywistości jako technologii, która w ostatnich latach zyskuje coraz bardziej na popularności. Dowiedziałyśmy się o sposobach wykorzystania tych narzędzi w promocji czytelnictwa, oraz podczas organizacji różnych wydarzeń i akcji czytelniczych. VR może pasować do niemal każdej aktywności bibliotecznej począwszy od pracy nad tekstem po wizyty w największych muzeach świata. Prowadzący zaprezentował nam różne typy gogli VR oraz opowiedział o aplikacjach służących do odbioru wirtualnej rzeczywistości. Podczas warsztatów same mogłyśmy się przekonać ile radości daje wirtualna przejażdżka rollercoasterem, czy przeobrażenie się w rycerza Jedi.

Warsztaty odbyły się w ramach programu „Inspiracja - Aktywizacja – Innowacja” realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów.

  • IMG_4253
  • IMG_4257
  • IMG_4268
  • IMG_4275
  • IMG_4280
  • IMG_4291
  • IMG_4309

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież