Zapraszamy na ciekawą ekspozycję, która w czasie wakacji zawitała do gmachu głównego MBP Bytom. Wystawa prezentuje część kolekcji puzzli należącej do Mirka Kaczmarka, mieszkańca Piekar Śląskich, który pasjonuje się ich układaniem od ponad 20 lat. Kolekcja pana Mirka liczy ponad 2500 obrazów i modeli 3D. Jedne z największych puzzli, które posiada liczą ponad 50 tysięcy elementów. Obiekty pokazywane na naszej wystawie to tylko promil całej kolekcji Pana Mirka. W jego zbiorach, w całości przechowywanych w niewielkim mieszkaniu w centrum Piekar Śląskich, znajdziemy m.in. makietę Big Bena, Wieży Eiffla, Stadionu Narodowego w Warszawie czy Sokoła Millenium z Gwiezdnych Wojen.

Swoją pasję i ogromną kolekcję Mirek Kaczmarek chciałby pokazać światu, dlatego stara się o wpisanie swojego zbioru do Księgi Rekordów Guinnesa.

 

Polecamy też profil na Facebooku, który prowadzi Mirek Kaczmarek:

https://www.facebook.com/mirek.kaczmarek.puzzle

Wystawę można oglądać do końca sierpnia 2022 roku.


Piętro I i II, gmach główny biblioteki pl. Jana III Sobieskiego 3
(wystawa dostępna w godzinach pracy biblioteki)

Osoba do kontaktu:
Izabela Gawlińska
Główny specjalista ds. marketingu i promocji
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: (32) 787 06 01 do 03 wew. 121

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież