294000715Zmarł Czesław Czerwiński, przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Zawsze chętnie dzielił się swoją wiedzą na temat architektury Bytomia i udostępniał swoje pocztówki na wystawy organizowane w naszej instytucji. Uczestniczył w realizowanym przez nas projekcie „Były, są... czy będą? : elementy tradycji górnośląskiej”, w trakcie którego wygłosił prelekcję „Spacer po dawnym Bytomiu (w oparciu o kolekcję pocztówek)”. Młodym Bytomianom przedstawił zmieniającą się na przestrzeni stu lat architekturę Bytomia w sposób lekki i przyjemny a jednocześnie w pełni wartościowy.

Pocztówki ze zbiorów Czesława Czerwińskiego zilustrowały jeden z referatów wygłoszonych na konferencji popularnonaukowej zorganizowanej w bibliotece: „Bytom w cieniu dwóch totalitaryzmów : szkice z dziejów miasta 1933-1989”, a następnie użyczył je do publikacji pokonferencyjnej. Pan Czesław wspomagał naszą instytucję darami książkowymi, które stały się cennym uzupełnieniem naszego księgozbioru.

Czesław Czerwiński, związany był z Towarzystwem Miłośników Bytomia, a za swoją działalność został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Bytomia w Dziedzinie Kultury – Muza.  Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

Fot. Źródło: https://www.bytom.pl/aktualnosci/index/Nie-zyje-Czeslaw-Czerwinski-/idn:37790

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież