W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu przygotowaliśmy cykl spotkań on-line pt.: „O książkach o Śląsku”. Czwartym gościem był Pan Bronisław Wątroba działacz społeczny i kulturalny, popularyzator godki śląskiej, fraszkopisarz tworzący po śląsku. Jest autorem m.in. następujących wydawnictw: „Ślōnzok fikcjōm : tragikōmedyjo”, „Plebiscyt we Necie : tragikōmedyjo we jednym akcie ło szejściu łobrozach”, "Ô ty Wyspie Szmaragdowy”, „Ewangelicznie za świyntym Jōnym : w parafrazie”, „Ewangelicznie za świyntym Markym : w parafrazie”, „Ewangelicznie za świyntym Mateuszym : w parafrazie”, „Ewangelicznie za świyntym Łukaszym : w parafrazie”. Pan Bronisław Wątroba w trakcie spotkania wyjaśnił skąd czerpie inspiracje w swojej twórczości, dlaczego i czym dla niego jest pisanie po śląsku oraz omówił poszczególne pozycje książkowe.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o twórczości tworzonej po śląsku. Nagranie dostępne w serwisie YouTube.