integro minZapraszamy do zapoznania się z nowymi funkcjami wyszukiwarki Integro. Zwięźle, w formie punktów opisaliśmy najistotniejsze nowości jakie pojawiły się w ostatnim czasie w naszym katalogu. Zmiany zostały również zaznaczone na znajdujących się poniżej grafikach. Przypominamy, że wszelkie pytania i problemy związane z obsługą katalogu można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

1. Możliwość wyboru jednej z trzech wersji językowych: angielskiej, polskiej, ukraińskiej.

 

Po kliknięciu w Menu wyświetla się opcja zmiany języka strony:

 

 2. Możliwość szybkiego sprawdzenia bezpośrednio z katalogu godzin pracy biblioteki. Podane linki uwzględniają przerwy w pracy naszych filii oraz harmonogram pracujących sobót w Wypożyczalni Beletrystycznej.

 p02

p02a

 

3. W katalogu prezentujemy Najczęściej wypożyczane pozycje i Najbardziej popularnych autorów wśród naszych Użytkowników.

p03a

4.  Po zalogowaniu się do swojego konta w Integro, o ile są komunikaty do czytelnika wyświetli się Państwu TABLICA z krótkimi informacjami oraz linkami dotyczącymi Państwa konta m.in. dane o możliwości przedłużenia terminu zwrotu, informacje o nieodczytanych wiadomościach lub zaległych opłatach.

5. Opisy wyszukanych tytułów zostały wzbogacone o tzw. POWIĄZANE POZYCJE, które zawierają informacje zatytułowane:

  • Inni czytelnicy wypożyczyli również;

  • Inne pozycje w temacie;

  • Wyniki ostatniego wyszukiwania – Katalog biblioteki.

 

 

Jeśli posiadamy inne utwory danego autora, pojawi się dodatkowa informacja Inne pozycje autora.

 

6. Klikając w zakładkę EGZEMPLARZE, mogą Państwo sprawdzić, w którym dziale bądź na której filii znajduje się dana pozycja. Wyświetla się również informacja o tym, czy jest ona aktualnie dostępna.

 

p06a

p06b

 

7. Opisy wyszukanych tytułów posiadają teraz dodatkowe linki. Dzięki nim, mogą Państwo dowiedzieć się więcej o autorze oraz poznać zarys fabuły danego dzieła.

 

p07

p07a

 

Za imieniem i nazwiskiem autora znajduje się link do wyszukiwania informacji o nim w wyszukiwarce Google.

p07b

Pod tytułem umieszczony jest link do serwisu lubimyczytac.pl

 

 8. Pojawiła się możliwość logowania do Integro za pośrednictwem kont w Google i na Facebook'u. Aby zadziałała ta funkcjonalność należy wcześniej powiązać konta w ustawieniach Integro. 

 

9.  Do zewnętrznych baz dokumentów cyfrowych, które można przeszukiwać dzięki naszemu katalogowi zostały dodane dwie nowe. Są nimi: Biblioteka Nauki i Repozytorium Centrum Otwartej Nauki.

p09

p09a

 

Zachęcamy Państwa do korzystania z baz dokumentów w wersji cyfrowej m. in. Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, która posiada bogate zbiory związane z kulturalnym dziedzictwem Śląska.

p09b

Życzymy przyjemnej pracy z naszym katalogiem.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież