Lato szybko mija i nadszedł czas pożegnań. Ale zanim spakujemy plecaki i wrócimy do szkoły wybraliśmy się w ostatnie podróże w ramach zajęć „Letniej Akademii Podróżników”.

Tym razem udaliśmy się do Ameryki Południowej. Na poszukiwania El Dorado, tajemniczego złotego miasta zabrali nas XV-wieczny hiszpański konkwistador Hernán Cortés oraz polski podróżnik Jacek Pałkiewicz. Mimo iż od 600 lat najsłynniejsi podróżnicy poszukują owego miejsca, do dziś pozostaje ono legendą.

Zafascynowani poszukiwaniami skarbów, postanowiliśmy wybrać się na własną wyprawę po budynku biblioteki. Rozwiązując kolejne zagadki dotarliśmy do Pracowni Historii Bytomia i Informacji Regionalnej, gdzie czekał na nas kufer pełen skarbów. Ze zdobytych materiałów wykonaliśmy wspaniałą biżuterię dla siebie i bliskich. Ozdobieni klejnotami poczuliśmy się, jak prawdziwi zdobywcy.

Na ostatnim wakacyjnym spotkaniu poznaliśmy historię stworzoną przez Joannę Sorn-Garę „Pan Toti i robocik”. Pomogliśmy pewnemu edukacyjnemu robocikowi wrócić do domu, przeprowadzając go przez niebezpieczny labirynt tak, aby nie wpadł w żadną czyhającą na niego pułapkę. I tak oto wakacje z biblioteką dobiegły końca. Podczas letnich podróży po całym świecie przeżyliśmy wiele ciekawych przygód. Dowiedliśmy, że podróżować można na różne sposoby. Wybierając się w podróż „palcem po mapie” także można wiele zobaczyć. Koniec lata nie oznacza jednak końca literackich przygód. Biblioteka zawsze stoi otworem dla wszystkich młodych miłośników literatury.

  • IMG_4613
  • IMG_4617
  • IMG_4630
  • IMG_4633
  • IMG_4638
  • IMG_4648
  • IMG_4662
  • IMG_4668
  • IMG_4674
  • IMG_4690

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież