W debacie eksperckiej wezmą udział: Robert Ciupa – Dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, dr hab. Maciej Fic – prof. UŚ, Barbara Freier-Pniok – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu, Ryszard Mozgol – Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach, Marek Smuda – nauczyciel historii, regionalista.
Moderator: dr Sebastian Rosenbaum (IPN Oddział w Katowicach). 

 

W trakcie debaty zaproszeni goście omówią istotę edukacji regionalnej na Górnym Śląsku, spróbują scharakteryzować od kiedy możemy mówić o takim nauczaniu na terenie naszego regionu, zastanowią się nad elementami charakterystycznymi dla tego typu edukacji oraz omówią jej główne cele. Eksperci biorący udział w dyskusji, to osoby z dużym doświadczeniem praktycznym (nauczyciele, nauczyciele akademiccy, redaktorzy platformy cyfrowej „Eduś”), którzy przedstawią także działania i kierunki rozwoju edukacji regionalnej na przykładzie: Instytutu Pamięci Narodowej, Uniwersytetu Śląskiego, szkół podstawowych i średnich. Elementem wieńczącym debatę będą pytania publiczności dotyczące poruszanych zagadnień.

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Prof. Władysława Studenckiego w Bytomiu
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Bytomiu


19 października 2022 roku godzina 14.00
Sala wykładowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu, plac Jana III Sobieskiego 3

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież