W dniach 14-16 października Bytomskie Centrum Kultury realizowało projekt „BECEK CZYTA. Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży”. Miejska Biblioteka Publiczna została zaproszona do współudziału w projekcie, na co z przyjemnością się zgodziliśmy.

Dzięki nawiązanej współpracy w miniony piątek gościliśmy w bibliotece Macieja Szymanowicza, ilustratora książek dla dzieci. Artysta opowiedział, jak powstawała jego najbardziej znana książka „Krasnoludki.

Fakty, mity, głupoty” oraz zaprezentował swoją najnowszą książkę „Marzenia. Fakty, mity, głupoty”. Spotkanie miało formę warsztatów, w trakcie których każde dziecko mogło wymyślić i narysować własnego wymarzonego krasnoludka. Pan Maciej z zainteresowaniem wysłuchał opowieści dzieci o swoich pomysłach na krasnoludki i chętnie składał autografy na swoich książkach i pracach dzieci. Spotkanie uświetniło otwarcie wystawy pt. „Marzenia krasnoludków” autorstwa Macieja Szymanowicza. W sobotę odbyły się kolejne warsztaty artystyczne poświęcone krasnoludkom. Tym razem poprowadzili je pracownicy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Każde dziecko, które tego dnia odwiedziło bibliotekę mogło metodą kolażu wykonać zabawnego krasnala własnego pomysłu. Frekwencja dopisała zarówno w piątek, jak i w sobotę. Bawiliśmy się świetnie w towarzystwie baśniowych skrzatów.

Wystawę ilustracji Macieja Szymanowicza można oglądać w Galerii Rotunda do 10 listopada. Serdecznie zapraszamy.