W Bytomiu pojawiły się krasnoludki! Za sprawą wystawy w galerii Rotunda w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Ilustracje pt. "MARZENIA KRASNOLUDKÓW" autorstwa Macieja Szymanowicza zabiorą Was w podróż po domu, w którym trawnik marzy o prysznicu, poznacie samosprzątające się klocki, zobaczycie w jakich pozycjach najlepiej się marzy i w ogóle wszystko Was na tej wystawie zaskoczy, bo to wystawa o MARZENIACH i o KRASNOLUDKACH, które mieszkają w szufladach i tam schowane również bujają w obłokach. Zapraszamy widzów małych i dużych do odwiedzenia galerii Rotunda w godzinach pracy biblioteki. Wystawa dostępna będzie do 10 listopada br.

 

Wystawa została zrealizowana w ramach Bytomskiego Festiwalu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży, BECEK CZYTA którego organizatorem jest Bytomskie Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - program „Promocja czytelnictwa”.

Maciej Szymanowicz (rocznik 1976) pochodzi z Białegostoku. Jest absolwentem Wydziału Lalkarskiego warszawskiej Akademii Teatralnej. Krótko współpracował jako aktor z Piotrem Tomaszukiem i jego Teatrem Wierszalin, szybko jednak wrócił do swojej wcześniejszej pasji – rysowania – próbując sił w grafice komputerowej, projektując początkowo reklamy i pocztówki. Dziś ilustruje i projektuje książki, zarówno dla dzieci jak i dorosłych czytelników, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe. W 2014 zadebiutował jako pisarz, wydając autorską książkę Najmniejszy słoń świata.

Jest jednym z ilustratorów oryginalnego komiksu o warszawskiej Pradze z czasów II wojny światowej pod tytułem Praga gada. O wojnie! W ubiegłym roku artysta opracował natomiast piątą część ilustrowanego cyklu Rok w…. zatytułowaną Rok w Krainie Czarów.

Za ilustracje do Asiuni Joanny Papuzińskiej Maciej Szymanowicz otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy (2011), a za Wszystkie moje mamy Renaty Piątkowskiej nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci (2014). Bytomska wystawa „Marzenia krasnoludków” prezentuje ilustracje z książek autora pod tytułem „Fakty, mity, głupoty” oraz „Marzenia. Fakty, mity, głupoty”.

Osoba do kontaktu:
Izabela Gawlińska
Główny specjalista ds. marketingu i promocji
32/ 787 06 01 wew. 121

  • IMG_
  • IMG_5400
  • IMG_5532
  • IMG_5552

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież