Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Kobylewskim – autor z Bytomia Paweł Kobylewski całe życie mieszka na Rozbarku. Właśnie ukazał się jego zbiór wierszy zatytułowany „Karbunkuł”. Na początku października autor otrzymał też pierwszą nagrodę Regionalnego Konkursu Poetyckiego im. ks. Norberta Bonczyka - za wiersze pisane w gwarze śląskiej.
„Podróż w nieznane” (2016) to tytuł pierwszego tomiku wierszy Pawła Kobylewskiego. Wydawcą książki jest Bytomskie Centrum Kultury.


Na wydarzenie zapraszamy 18 listopada o godzinie 17:00 do galerii Rotunda w MBP w Bytomiu. Spotkanie z autorem poprowadzi i muzyka oprawi (gitara) Mariola Konieczna.

Paweł Kobylewski – rocznik ’84. Mieszka w Bytomiu. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wydał arkusz poetycki „Podróż w nieznane” (Bytomskie Centrum Kultury, 2016). Jego wiersze były drukowane w antologiach: „Struna Orficka 2011-2015” (Ostrów Wielkopolski, 2015), „Połów. Poetyckie debiuty 2014-2015” (Biuro Literackie, Wrocław 2015), „Przewodnik po zaminowanym terenie 2” (Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław 2021), a także w różnych czasopismach literackich m.in. w: Toposie, Arteriach, Frazie, Helikopterze, Wydawnictwie J. Jest laureatem kilkunastu lokalnych i ogólnopolskich konkursów poetyckich, w tym: im. R. M. Rilkego, im. K. K. Baczyńskiego, im. R. Wojaczka, im. M. Kajki, im. W. Bąka, im. S. Horaka.

Mariola Konieczna - poetka, śpiewająca swoje utwory z towarzyszeniem gitary. PIosenki tworzy od ponad dziesięciu lat. Wydała autorską płytę "Wielokropek". Jej piosenki można było usłyszeć w radiowej Trójce w audycji "Gitarą i piórem", warszawskim Radiu Dla Ciebie, a także w rozgłośniach regionalnych. Swoje piosenki wykonuje podczas koncertów z akompaniamentem własnej gitary, często także towarzyszy jej muzyk Jarosław Reclik, który rozszerza poetycki świat o wspaniałe improwizacje. Podczas koncertów Mariola Konieczna nawiązuje bliski kontakt z publicznością, wprowadzając ją głębiej w świat swojej poezji.

Piosenki w postaci tekstów zaczęły pojawiać się w czasach współpracy z grupą poetycką Obok Sceny, działającą w Bytomskim Centrum Kultury. Jednym z poetów współtworzących grupę był Paweł Kobylewski. Drogi poetów grupy krzyżują się do dziś, w stałym artystycznym porozumieniu. Właśnie dlatego w piątek 18 listopada tomik "Karbunkuł" Pawła Kobylewskiego otoczy literacką i muzyczną atmosferą Mariola Konieczna, prowadząc spotkanie.

Zapraszamy również na stronę internetową Pana Pawła www.kobylewski.pl

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież