Rok 2022 ogłoszony został przez Senat RP Rokiem Brunona Schulza. W tym roku przypada bowiem 130. rocznica urodzin oraz 80. rocznica tragicznej śmierci tego wybitnego artysty, pisarza, malarza i grafika, który żył i tworzył w Drohobyczu. W specjalnej uchwale Senatu RP, opisano Schulza jako artystę o żydowskich korzeniach, człowieka o niezwykłej wyobraźni, inteligencji i kreatywności. Artystę, który trwale zapisał się na kartach polskiej literatury.

 

Bruno Schulz urodził się w 1892 r. w Drohobyczu, niewielkim galicyjskim miasteczku, położonym nieopodal Lwowa. Tam też spędził niemal całe swoje życie i tam też w 1942 roku został zastrzelony na ulicy przez gestapowca. W jego twórczości – zarówno literackiej , jak
i w pracach plastycznych odnaleźć można sporo drohobyckich realiów.

Chcąc uczcić osobę artysty Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza do obejrzenia wystawy „Bruno Schulz – życie i twórczość”, na której zgromadzone zostały zbiory książkowe i audiobooki znajdujące się w bytomskiej książnicy. Na wystawie zobaczyć można również rysunki wykonane przez klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki „Trzynastka” działającego przy MBP, które zainspirowane zostały twórczością pisarza.

Wystawa umiejscowiona jest w holu gmachu głównego biblioteki i zwiedzać ją można od 7 do 30 listopada, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Serdecznie zapraszamy !

:

  • IMG_5687
  • IMG_5689
  • IMG_5691
  • IMG_5692
  • IMG_5693

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież