Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania opowiadania „Karakony” Brunona Schulza. 19 listopada obchodziliśmy 80. rocznicę tragicznej śmierci artysty, zastrzelonego na ulicy Drohobycza. „Karakony” to jedno z piętnastu opowiadań Schulza zebranych w debiutanckim tomie „Sklepy cynamonowe”, który powstawał w latach 1934-1937.

Cykl zawiera zbiór wspomnień autora z czasów dzieciństwa, przy czym są one poddane poetyckiemu przetworzeniu przez wyobraźnię artysty. Najważniejszą rzeczą w nich jest rzeczywistość zmitologizowana i odkształcona. Bardzo ważny jest tutaj motyw miasta, królestwa tandety i kiczu, gdzie króluje komercja, a żyjący w niej ludzie przypominają manekiny.

Oniryczne opowiadanie Brunona Schulza czyta Pan Dariusz Kot - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież