18 listopada spotkaliśmy się w galerii Rotunda z autorem Panem Pawłem Kobylewskim, bytomskim poetą, autorem m.in. arkuszu poetyckiego „Podróż w nieznane” (Bytomskie Centrum Kultury, 2016). Jego wiersze były drukowane w antologiach: „Struna Orficka 2011-2015” (Ostrów Wielkopolski, 2015), „Połów. Poetyckie debiuty 2014-2015” (Biuro Literackie, Wrocław 2015), „Przewodnik po zaminowanym terenie 2” (Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław 2021), a także w różnych czasopismach literackich m.in. w: Toposie, Arteriach, Frazie, Helikopterze, Wydawnictwie J. Jest laureatem kilkunastu lokalnych i ogólnopolskich konkursów poetyckich, w tym: im. R. M. Rilkego, im. K. K. Baczyńskiego, im. R. Wojaczka, im. M. Kajki, im. W. Bąka, im. S. Horaka.

 

Na początku października autor otrzymał też pierwszą nagrodę Regionalnego Konkursu Poetyckiego im. ks. Norberta Bonczyka - za wiersze pisane w gwarze śląskiej.
„Podróż w nieznane” (2016) to tytuł pierwszego tomiku wierszy Pawła Kobylewskiego. Wydawcą książki jest Bytomskie Centrum Kultury.

Spotkanie poprowadziła Pani Mariola Konieczna, która także przygotowała oprawę muzyczną wykonując swoje autorskie utwory.

Dziękujemy za ten przemiły wieczór przeplatany muzyką i poezją!

Zapraszamy również na stronę internetową Pana Pawła www.kobylewski.pl oraz na krótką relację fotograficzną.

  • IMG_6209
  • IMG_6215
  • IMG_6223
  • IMG_6227
  • IMG_6232
  • IMG_6233
  • IMG_6251
  • IMG_6252
  • IMG_6255

 

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież