W ostatnim czasie zauważyć można, że gry planszowe przeżywają swój renesans zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Jak powszechnie wiadomo gry planszowe zapewniają mnóstwo zabawy i rozrywki, a przy tym rozwijają logiczne myślenie, koncentrację oraz wyobraźnię. Wyzwalają kreatywność, uczą cierpliwości, a co najważniejsze wzmacniają więzi wśród grających. Zachęceni zaletami gier planszowych zaprosiliśmy do wspólnej zabawy dzieci ukraińskie i polskie.

Zajęcia miały na celu integrację dzieci ukraińskich przebywających w naszym mieście w związku z wojną na Ukrainie z ich polskimi rówieśnikami. W listopadowe i grudniowe popołudnia spotykaliśmy się w bibliotece aby wspólnie, pokonując przede wszystkim bariery językowe, uczestniczyć w zajęciach. Podczas spotkań dzieci odkrywały uroki gier planszowych. Nasi goście z ogromnym zapałem poznawali kolejne gry. Wszystkich uczestników szybko połączyła miłość do planszówek. Okazało się, że niektóre z gier takie jak np. Monopoly, czy Harry Potter są dobrze znane dzieciom ukraińskim i polskim. Największym powodzeniem cieszyły się Scrabble Junior, Monopoly, Zgadnij kim jestem, Czy ślimaki to mięczaki, Domino oraz Dixit. Dzieci zadowolone i w wyśmienitych humorach opuszczały bibliotekę, zapewniając, że pojawią się na kolejnych popołudniach z planszówkami.

• gry_planszowe_1
  • gry_planszowe_10