Kolejny rok za nami, a więc jak zwykle to czas podsumowań. Oddajemy w Państwa ręce drugi numer.

Jak zwykle na koniec roku, jest trochę refleksyjnie, trochę nostalgicznie i sprawozdawczo.

Zakres tematyczny Biuletynu został uzupełniony rozdziałem pt. Nagrody, nagrody...- o ważnych nagrodach literackich - w związku z tym, że drugie półrocze, zdominowane zostało przez różne konkursy literackie oraz rankingi na najlepsze książki.

 

Raz na cztery lata odbywają się Mistrzostwa świata w piłce nożnej, które od zawsze wzbudzają olbrzymie emocje, nie mogło zabraknąć rozdziału pt. Mundial - książki dla wszystkich, którzy czują sportowego ducha rywalizacji. Zjawisko, jakim jest futbol, doczekało się wielu opracowań i publikacji – od naukowych i historycznych przez powieści fabularne po publicystykę i reportaż. Jest okazją, aby zarekomendować książki o tej tematyce.

Biuletyn kierowany jest do wszystkich, którym bliska jest książka i czytelnictwo i szeroko pojęty świat kultury i mamy nadzieję, że będzie przynajmniej w pewnym stopniu źródłem inspirujących wiadomości z dziedziny bibliotekarstwa i aktualności ze świata kultury.

Zakres tematyczny Biuletynu przedstawia się następująco:

  • Działo się w MBP w Bytomiu.

  • Bytomskie nowinki... nie tylko literackie.

  • Świat książki dziecięcej z elementami biblioterapii i bajkoterapii.

  • Polecane artykuły prasy fachowej.

  • Nagrody, nagrody...

  • Mundial - książki dla wszystkich, którzy czują sportowego ducha rywalizacji.

Znajdziecie go na naszej stronie w zakładce Wiadomości ze świata książki BIULETYN BIBLIOTECZNY

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież