Bardzo miło nam poinformować, że zaprzyjaźniona z nami autorka Patrycja Zuber rozwija swoje zainteresowania i talenty. W listopadowym wydaniu miesięcznika „Śląsk” pojawiły się wiersze pani Patrycji i jak już wiemy trwają prace nad wydaniem drugiego tomiku jej autorstwa. W marcu tego roku w ramach obchodów „Dnia Poezji”, pani Patrycja gościła u nas wraz ze swoją poezją pochodzącą z tomiku pt. „Między gwiazdami”. Pani Patrycja jest absolwentką Technikum Nr 4 W Bytomiu, z wykształcenia grafikiem komputerowym, obecnie studiuje polonistykę na Uniwersytecie Śląskim, wcześniej skończyła fizykę na Uniwesytecie Śląskim. Jest tez współautorką wystawy pt.”O Ślązaku, który nie bał się latać: historia Ryszarda Dyrgałły z Szarleja” Jakuba Mullera. Na sercu leżą jej również sprawy związane z ekologią, klimatem, demokracją, tolerancją,prawami kobiet i osób LGBT+ , jest aktywną członkinią stowarzyszenia „Zieloni Katowice”.

Między gwiazdami jest pierwszym tomikiem poezji wydanym przez Patrycję Zuber, jednak jak sama zapowiedziała – nie ostatnim. Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy oraz współprace.
Autorem fotografii jest: Piotr Zdebel.