Już po raz kolejny nasza biblioteka została doceniona, otrzymując Wyróżnienie w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2021/2022.

Od początku, czyli od dwudziestu jeden lat aktywnie uczestniczymy w tej kampanii, propagując w różnych ciekawych formach czytelnictwo wśród najmłodszych. Zachęcamy naszych najmłodszych czytelników do czytania i oczywiście odwiedzania biblioteki, zapraszając ich na spotkania literacko- plastyczne i zabawy o charakterze interaktywnym. Zaprzyjaźnione z biblioteką i znane osoby w mieście nagrywają dla nas fragmenty książek dla dzieci, zachęcając jednocześnie do sięgnięcia po „pełny tekst”. Efekty tych działań udostępnione zostały dla szerokiego ogółu odbiorców na stronie bytomskiej biblioteki, Facebooku oraz kanale YouTube.

Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych.

Motto Fundacji