21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie.

W tym dniu cyklicznie, już po raz trzeci z tej okazji w naszej bibliotece organizowane są spotkania autorskie z młodymi poetami.

W tym roku zaprosiliśmy Patrycję Zuber – autorkę tomiku wierszy „Między gwiazdami” i Pawła Kobylewskiego – autora tomików wierszy „Podróż w nieznane” i „Karbunkuł” oraz graficzkę Elżbietę Tyborczyk, która zilustrowała niektóre wiersze Patrycji Zuber. Poeci będą czytać nie tylko swoje wiersze, ale również wiersze swoich ulubionych poetów.

 

Patrycja Zuber wraz z Elżbietą Tyborczyk są pomysłodawczyniami Projektu pt. „ASTRA”. Projekt ma na celu wspomagać początkujących artystów. To przedsięwzięcie skłania do odwrócenia głowy w kierunku gwiazd, spełniania marzeń, nabrania odwagi i wiary w swoje twórcze możliwości. Organizowany Dzień Poezji będzie miał charakter interaktywny. Na spotkaniu chcielibyśmy dać możliwość przeczytania swoich wierszy zgromadzonym na widowni osobom pragnącym zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności.

W związku, że rok 2023 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Wisławy Szymborskiej na spotkaniu przeczytane zostaną wybrane wiersze Noblistki oraz planowana jest dyskusja na temat „Radość czytania poezji – Radość czytania Szymborskiej”.

Zapraszamy na spotkanie 21 marca na godzinę 17.00 do Galerii Rotunda.

https://www.youtube.com/watch?v=VFQ3Saq4qpU

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież