W dniu 9 marca zostaliśmy zaproszeni do Przedszkola Miejskiego nr 59 w Bytomiu na niezwykłe spotkanie autorskie z Polą Stępniewicz i jej mamą panią Ewą Stępniewicz. Pola ma dwanaście lat i jest autorką książki pt. „Kto mieszka za meblami”, którą napisała w wieku sześciu lat. Wymyślona historia została napisana pod wpływem wycieczki do zabytkowej kopalni. Wyobraźnia małej Poli podsunęła obrazy strasznych potworów „beboków”, które gnieżdżą się w każdym zakamarku mieszkania. Narysowała te potwory, aby mama mogła zobaczyć jak wyglądają. Stąd narodził się pomysł, aby oswoić te potwory, wydając książeczkę” antystrachową”.

 

W trakcie ciekawego spotkania zaaranżowanego w formie warsztatów przedszkolaki mogli wysłuchać historii na temat powstania książki, na pokazie multimedialnym zostały pokazane etapy powstawania tej książki: od pomysłu, nawet zdobycia pieniędzy na ten cel, spotkania grafików i wydawców. Dzieci zobaczyły jak wyglądają karty przygotowane do druku, a nawet maszyna drukarska. Dowiedzieliśmy się o ulubionych książkach Poli (cykl „Harry Potter” J. K. Rowling i powieść „Pax” S. Pennypacker) i o jej ukochanym piesku o imieniu Pinezka, o którym napisała książkę, a która czeka na wydanie oraz o ślimaku afrykańskim, o którym napisała również krótkie opowiadanie i je zilustrowała. Każdy uczestnik spotkania otrzymał „Antystrachowy certyfikat”. W prezencie otrzymaliśmy również książkę z piękna dedykacją młodziutkiej autorki dla naszych czytelników.

Dodamy, że Pola również w niedługim czasie odwiedzi naszą Bibliotekę.

  • pola_1
  • pola_2
  • pola_3
  • pola_4
  • pola_5
  • pola_6
  • pola_7

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież