Jako jeden z lokalnych gospodarzy, serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Festiwal Literacki!
Na Placu Akademickim 29 sierpnia w Bytomiu odbędzie się uczta dla kochających książki, czyli „Miedzianka po Drodze". Festiwal organizowany jest przez Fundację Instytut Reportażu. Współorganizatorem wydarzenia jest Bytomskie Centrum Kultury. Partnerzy Główni: Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia i Fundacja Deloitte.

Program:
7:00 - 9:00 - spacer po czwartej przyrodzie ze Stanisławem Lubieńskim
10:00 - 10:30 (wydarzenie online) - festiwalowa telewizja śniadaniowa na żywo z Bytomia (Sylwia Chutnik, Weronika Wawrzkowicz, Mariusz Szczygieł, Filip Springer)

 

 

16:00 - 17:00 - spotkanie z Filipem Springerem, prowadzi Sylwia Chutnik
16:00 - 17:30 - lekcja poezji z Julią Fiedorczuk
17:00 - 18:00 - spotkanie z Maciejem Robertem, prowadzi Mariusz Szczygieł
18:00 - 19:00 - spotkanie z Urszulą Zajączkowską, prowadzi Maria Krześlak-Kandziora
19:00 - 20:00 - „Art Thinking” - kino letnie fundacji Deloitte i dyskusja o filmie
20:00 - 21:00 - Spektakl Teatru Improwizowanego Klancyk!
21:15 - 22:00 - Latarnicy i Latarniczki — wydarzenie plenerowe, autorki i autorzy festiwalu czytają publiczności ulubione teksty.

Kilka słów od Miedzianki po Drodze na temat festiwalu:
„Tematem przewodnim festiwalowej podróży będzie OIKOS CZYLI DOM. Ostatnie lata zmuszały nas do ciągłego namysłu nad domem. I to zarówno tym rozumianym jako najbliższa i osobista przestrzeń, jak i tym, który ma wymiar planetarny. W pandemii poczułyśmy nasze domy - ich mocne i słabe strony. Dowiedzieliśmy się też wiele o naszych potrzebach i oczekiwaniach, jakie względem domów mamy. Potem przyszła wojna i trzeba się było tymi domami podzielić. To jednak sprawiło, że zaczęłyśmy sobie zadawać pytanie, czy nasz kontynentalny dom - Europa na pewno chce być twierdzą? A jeśli tak, to czy nie podkopuje w ten sposób fundamentów, na których stoi? Wszystkie te pytania nabierają pilnej aktualności w kontekście problemów, jakie sprowadziliśmy na nasz planetarny dom, czyli Ziemię. Oikos znaczy dom - to w tym greckim słowie tkwi swoimi korzeniami przedrostek „eko”. To dom właśnie łączy ekonomię - sztukę zarządzania nim z ekologią - wiedzą o nim. W czasie tegorocznej edycji festiwalu Miedzianka po Drodze spróbujemy się dowiedzieć, co też się z nami stało, że zapomnieliśmy o tak bliskim pokrewieństwie tych dwóch słów?”

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież