Letnia Akademia Sztuki to cykl warsztatów inspirowanych sztuką, skierowanych do dzieci spędzających lato w mieście. Spotkania będą miały formę prezentacji komputerowych połączonych z zabawami plastycznymi. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest sztuka i od jak dawna towarzyszy ludzkości. Zapoznają się z malarstwem jaskiniowym oraz zasadami tworzenia mozaik. Poznają podstawowe cechy malarstwa impresjonistycznego i dowiedzą się, co cechuje kierunki w malarstwie zwane abstrakcjonizmem oraz kubizmem. Na koniec przyjrzą się nurtowi zwanemu pop art i dowiedzą się, co łączy ten styl z popularnymi komiksami. Każde spotkanie będzie urozmaicone warsztatami artystycznymi, w trakcie, których dzieci, bawiąc się różnymi technikami oraz różnorodnymi materiałami, stworzą własne prace plastyczne. Podczas letnich wyzwań twórczych powstaną przeróżne mozaiki, kolaże, pejzaże, a wszystko to przy dźwiękach odpowiednio dobranej muzyki.Harmonogram:
5 lipca, godz. 12.00 – 13.30 – Malarstwo jaskiniowe
12 lipca, godz. 12.00 – 13.30 – Starożytne mozaiki
19 lipca, godz. 12.00 – 13.30 – Pejzaż impresjonistyczny
26 lipca, godz. 12.00 – 13.30 – Geometryczne abstrakcje
2 sierpnia, godz. 12.00 – 13.30 – Kolaż kubistyczny
9 sierpnia, godz. 12.00 – 13.30 – Pop art, czyli sztuka popularna
16 sierpnia, godz. 12.00 – Zakończenie wakacji

Zaczarowany ołówek to spotkania literacko – plastyczne dla dzieci spędzających wakacje w mieście. Podczas spotkań zapoznamy się z historią wynalazków oraz zwrócimy  uwagę na postęp cywilizacyjny. W lipcu wyruszymy śladami wynalazków i dowiemy się kto wynalazł papier oraz druk, kto opatentował pierwszy długopis i kto jest wynalazcą pióra wiecznego. Dzieci dowiedzą się z jakich kamieni i metali wykonywano pierwsze ozdoby i biżuterię, kto pierwszy przedstawił światu torebki z herbatą. W sierpniu natomiast odbędziemy podróż w czasie  i dowiemy się kto wynalazł zegar wahadłowy, kiedy wybudowano pierwszy drapacz chmur oraz kiedy rozpoczęła się era podróży kosmicznych. Na koniec dowiemy się kto wynalazł mysz komputerową i co możemy uzyskać z odpadów odnawialnych. Porozmawiamy o warunkach życia dawniej i dziś. Na każdym z zajęć dzieci będą miały okazję wykonać dowolną metodą plastyczną jeden z omawianych w tym dniu wynalazków. Nie zabraknie również gier, puzzli, krzyżówek i zabaw ruchowych.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież