Rozmowa w ramach cyklu „O książkach o Śląsku” z dr Moniką Glosowitz

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu przygotowaliśmy cykl spotkań on-line pt.: „O książkach o Śląsku”. Kolejną zaproszoną osobą była Pani dr Monika Glosowitz badaczka literatury, krytyczka literacka, pracuje w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przez wiele lat związana z redakcjami śląskich czasopism kulturalnych: „Opcji” i „artPapieru”. Współtworzy Rybnicką Radę Kobiet. Jest autorką, współautorką i redaktorką m. in. następujących wydawnictw: „Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet”; „Dyskursy gościnności. Etyka współbycia w perspektywie późnej nowoczesności”. Pani dr Monika Glosowitz w trakcie spotkania omówiła swoją najnowszą publikację: „Pamiętniki kobiet z rodzin górniczych”. Wyjaśniła m.in. skąd pomysł na książkę wspomnień pań związanych z górnictwem i ile czasu zajęło przekonywanie autorki do spisania wspomnień.

Nagranie dostępne w serwisie YouTube