„Siła pozytywnych eMOCji” w Bibliotece

W piątek 1 grudnia 2023 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Siła pozytywnych eMOCji”. Konkurs był kolejną akcją, promującą budowanie dobrych relacji, podjętą w ramach realizacji projektu Relacja ma moc – profilaktyka przemocy domowej w Bytomiu, finansowanego z Funduszy Norweskich i środków krajowych.

Konkurs plastyczny skierowany był do dzieci uczęszczających do bytomskich przedszkoli i szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było zobrazowanie wybraną techniką pozytywnych relacji rodzinnych. Dzieci podeszły do zadania z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością, tworząc piękne prace ukazujące rodzinne szczęście i miłość. Wiele z nich przedstawiało sposoby na rodzinne spędzanie wolnego czasu oraz nawiązywało do wartości, jakimi warto kierować się w życiu rodzinnym.

Do konkursu zgłoszonych zostało kilkadziesiąt prac, z których po burzliwych obradach jury wybrało 16. Nagrody zostały przyznane w 4 kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne w wieku 3 – 4 lat, dzieci przedszkolne w wieku 5 – 6 lat, uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VIII. Dumni laureaci odebrali gratulacje z rąk zastępcy prezydenta Bytomia Adama Frasa.

Organizatorami konkursu „Siła pozytywnych eMOCji” było Przedszkole Miejskie nr 10 w Bytomiu, Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Wystawa prac dzieci będzie dostępna przez cały grudzień w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu przy Placu Sobieskiego 3 w tzw. rotundzie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.