Spotkanie autorskie z Maciejem Bartkowem – autorem książki „Grabież Muzeum Śląskiego”

W dniu 16 września 2024 roku odbyło się spotkanie autorskie z Panem Maciejem Bartkowem, na którym prezentował swą najnowszą książkę „Grabież Muzeum Śląskiego”. W trakcie spotkania autor opowiedział nam historię powstania Muzeum Śląskiego w Katowicach, przedstawił jakie zbiory muzealne udało się tej placówce zebrać i co z nimi się stało po wybuchu II wojny światowej. Autor omówił rolę rywalizacji państwa niemieckiego i polskiego w prezentowaniu życia społeczno-kulturalnego na Górnym Śląsku i roli jaką w tym sporze odegrało Oberschlesisches Landesmuseum Beuthen O/S. Przedstawił również działania polskich muzealników na rzecz odzyskania zbiorów Muzeum Śląskiego po 1945 roku.

Na koniec spotkania autor podpisywał swoje książki.