„Szkicownik w starej książce. Z szkicownikiem przez Bytom”

Za nami cykl warsztatów artystycznych „Szkicownik w starej książce. Z szkicownikiem przez Bytom”. Warsztaty te nawiązywały do wernisażu obrazów Magdaleny Wesołowskiej „Śląsk. Pejzaż postindustrialny” który odbył się 5 kwietnia w galerii Rotunda. Wydarzenie było skierowane do wszystkich zainteresowanych mieszkańców Bytomia i było bezpłatne. Uczestnicy zainspirowani wystawą „Śląsk Pejzaże Postindustrialne”, mogli stworzyć w przyjaznej atmosferze osobisty szkicownik oraz wykonać artystyczne prace na papierze. Wszystko to w technice akwareli, którą doskonale mogli poznać uczestnicy zajęć, prowadzonych przez Panią Magdalenę Wesołowską

Wystawa „ŚLĄSK – pejzaż postindustrialny” była kontynuacją zmagań artystki z śląskim pejzażem wychodząc już za granice Bytomia. Pojawiły się na niej istniejące szyby i kopalnie z Gliwic, Zabrza, Chorzowa czy pejzaż współczesny z Katowic.

Dzieła inspirowane są różnorodnością rodzinnego miasta Bytomia, jego architekturą i przeszłością industrialną. Nawiązują jednocześnie do zmieniających się pór roku i niesamowitych krajobrazów tworzonych przez naturę. To połączenie tworzy typowe dla miasta panoramy ujęte w całej palecie barw.

Magdalena Wesołowska (1981r.) absolwentka malarstwa w Instytucie Sztuki w Cieszynie w filii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w pracowni Prof. Tadeusz Rusa. Dyplom w 2007. Aneks z rysunku w pracowni Anny Kowalczyk Klus.W roku 2023 otrzymała Stypendium Artystyczne Miasta Bytomia od prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza. Członek Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Katowicach.

Artystka tworzy w technikach: olejnej, akrylowej oraz akwarelowej. Autorka cykli: Woda, Ciało, Pejzaż Śląska, Kiedy przychodzi Noc widzimy inaczej.