ZNÓW MAM APETYT NA KSIĄŻKĘ – Zapraszamy na wakacyjne warsztaty

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu w lipcu rozpoczyna realizację projektu ZNÓW MAM APETYT NA KSIĄŻKĘ, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Fundacji Promocji Kultury.

Projekt został objęty Patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.

Patronatem medialnym działania objęli:

Naszymi partnerami są:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, Filia Bytom

Bytomskie Centrum Wsparcia

Projekt ZNÓW MAM APETYT NA KSIĄŻKĘ to interdyscyplinarne, międzypokoleniowe działania animujące czytelnictwo, skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób 60+.

Chcemy przekonać mieszkańców Bytomia, że czytanie oraz bezpośrednie spotkanie z autorem są ciekawym sposobem na spędzanie czasu wolnego i mogą być inspiracją do dalszej twórczej aktywności.

Szeroka oferta działań obejmie warsztaty z podstaw kodowania, warsztaty czekoladowe i artystyczne, warsztaty z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, głośne czytanie bajek oraz spotkania z pisarzami i podróżnikami.

W 2021 roku zrealizowaliśmy projekt „Apetyt na książkę”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Działania objęte projektem cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Bytomia i nie wszystkim zainteresowanym udało się otrzymać wejściówki.

Internetowa ankieta przeprowadzona przez naszą bibliotekę w I połowie 2023 roku wykazała duże zainteresowanie spotkaniami autorskimi i warsztatami kreatywnymi oraz zapotrzebowanie na

tego typu działania kierowane przede wszystkim do dzieci.

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw naszym czytelnikom i przygotowaliśmy drugą edycję „Apetytu na książkę”. Tak powstał projekt ZNÓW MAM APETYT NA KSIĄŻKĘ.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w warsztatach wakacyjnych, które będą realizowane w ramach projektu:

9 lipca 2024, godzina 11.30

BIBLIOTEKA NA SŁODKO

Warsztaty czekoladowe dla dzieci i seniorów

12 lipca 2024, godzina 10.30

12 lipca 2024, godzina 12.15

ROBOTYKA LEGO

Warsztaty z podstaw kodowanie dla dzieci i seniorów

7 sierpnia 2024, godzina 11.00

7 sierpnia 2024, godzina 12.15

ZRÓB MISIA

Warsztaty rękodzieła dla dzieci i seniorów

9 sierpnia 2024, godzina 11.00

ZAPACH ORIENTU

Spotkanie dla dzieci z bytomską podróżniczką

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: (32) 787 06 01 wew. 413

lub mailowo: dld@biblioteka.bytom.pl

Lato to nie koniec atrakcji.

Jesienią będziemy gościć w Bibliotece autorów książek dla dzieci i podróżników. Będzie można spotkać się z Joanną Krzyżanek, Agatą Romaniuk, Anną Jaklewicz i Bogusiem Janiszewskim.

Serdecznie zapraszamy, będzie pysznie!