Nasza biblioteka na Ogólnopolskiej Giełdzie Pamiątek Sportowych

Dnia 10 czerwca 2023 roku odbyła się Ogólnopolska Giełda Pamiątek Sportowych na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Partnerem imprezy była m. in. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu. Nasza biblioteka włączyła się aktywnie w to ważne wydarzenie i przygotowała wystawę składającą sie z publikacji książkowych dotyczących bytomskich klubów sportowych, poszczególnych dyscyplin oraz wybitnych sportowców. Wśród zaprezentowanych zbiorów przedstawiono, znajdujące się w posiadaniu naszej instytucji wybrane 4 tomy kronik wycinków prasowych dotyczących Polonii Bytom. Wśród eksponatów udostępnionych gościom były również dokumenty życia społecznego: proporczyk Towarzystwa Sportowego „Szombierki”, informator „Bytom Sportowy” oraz podkładki pod kubki „Olimpijczycy GKS Czarni Bytom”.

Ekspozycja cieszyła się znacznym zainteresowaniem. Szczególnie dużą uwagę zwiedzający poświęcili wycinkom prasowym, dokumentującym historię Polonii Bytom. Nestorzy tego klubu z rozrzewnieniem wspominali przy nich lata swej świetności i aktywności zawodniczej.