Wystawa Kalendarzy Adwentowych 2023

Rękodzieło które pragniemy zaprezentować, to już kolejna próba przybliżenia Państwu spojrzenia na sztukę osób, dla których jest ona terapią, sposobem na piękne wyrażanie siebie, pozbawione ograniczeń i barier. I możliwością integracji, również międzymiastowej. Piękne i wyjątkowe spojrzenie na czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Kalendarze adwentowe, przepełnione wiarą, że warto czekać. Czekanie bywa równie ważne i znaczące, jak jego uwieńczenie. Dziś już szukamy numeru jeden na naszym grudniowym, adwentowym kalendarzu.

A każdy kolejny dzień gwarantuje, że to co wytęsknione, znów tak blisko. Każdy z tych dni w oczach naszych Twórców warty był pięknej oprawy. Skreślajmy w radosnym oczekiwaniu kolejne daty, otwierajmy słodkie okienka, ciągnijmy kolejne sznurki i zagladajmy do numerowanych szufladek. Od pierwszej, do Wigilijnej.

Wystawa kalendarzy adwentowych to radość oczekiwania symbolicznie ubrana w wyjątkowe ramy.

Mamy możliwość spojrzeć na ten czas oczami osób o niesamowitej wrażliwości: Bytomskich i Zabrzańskich uczestników warsztatów terapii zajęciowej, osób bezdomnych, seniorów i dzieci, osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, zaburzeniami psychicznymi, mieszkańców DPS-ów. Zapraszamy na kolejną z cyklicznych wystaw łączących różne spojrzenia na to, co nas łączy. Ponownie stawiamy wspólny mianownik. Z niecierpliwością nieskrywaną odliczamy.

Coraz bliżej Święta.

Od 1.12.2023 r. do 31.01.2024 r.

I piętro gmach główny MBP