Otwarcie wystawy Hanny Żywickiej „Falochrony”

Powakacyjnie w gorące wrześniowe popołudnie (8 września) odbył się wernisaż zdjęć i obrazów Hanny Żywickiej „Falochrony”. Wystawa będzie dostępna w Galerii Rotunda do 29 września br.

Na ekspozycji można obejrzeć prace bytomskiej artystki, pochodzącej ze Szczecina, to fotografie artystyczne oraz obrazy przedstawiające morze i falochrony.

Hanna Żywicka ur. 1955 roku w Szczecinie. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, rocznik 1978, oraz kilka kierunków podyplomowych. Po wielu przeprowadzkach, w 2007 roku zamieszkała w powiecie białogardzkim. Artystka ma na swoim koncie ponad 200 wystaw indywidualnych i zbiorowych, w różnych miejscach Polski, a także poza granicami. W Białogardzie prowadziła galerię „W Bramie”, gdzie sprowadzała artystów z różnych stron kraju, na dobrym poziomie. Od 2018 roku mieszka w Bytomiu i nadal oddaje się swoim pasjom.

Wystawa dostępna w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy.